Zespół w Tromsø

Kierownik projektu

Marit Westergaard jest dyrektorką Centrum AcqVA Aurora i Laboratorium AcqVA Aurora. Jej praca obejmuje akwizycję L1/L2/L3 i dwujęzyczną, języki dziedzictwa i atrycję językową, wielojęzyczność, mikrowariacje językowe, składnię porównawczą i zmiany diachroniczne, skupiając się na kolejności słów i na różnych zjawiskach DP. Publikowała na wszystkie te tematy w wiodących czasopismach w dziedzinie.

Stażyści post-doc

Isabel Nadine Jensen jest badaczką post-doktorancką w UiT, Arktycznym Uniwersytecie Norwegii. Jej główne zainteresowania to wpływy międzyjęzykowe w akwizycji trzeciego języka, skupiające się na akwizycji morfosyntaktyki, akwizycji drugiego języka i nauce języka sztucznego. 

Chloe Castle jest post-doktorską badaczką na Wydziale Języka i Kultury w UiT, The Arctic University of Norway. Zainteresowania badawcze Chloe obejmują wielojęzyczność, akwizycję języka, języki dziedzictwa i zmiany językowe. Interesuje ją połączenie psycholingwistycznego i socjolingwistycznego podejścia do badania tych obszarów badawczych. Jej obecne badania w ramach projektu ADIM koncentrują się na morfo-składniowych wpływach międzyjęzykowych w akwizycji języków L3 i Ln.

Współpracownicy

Merete Anderssen jest profesorką lingwistyki na Wydziale Języka i Kultury UiT - The Arctic University of Norway. Jej zainteresowania badawcze obejmują akwizycję pierwszego, drugiego, trzeciego i wielojęzycznego języka oraz atrycję i języki dziedzictwa. Merete zajmowała się wieloma różnymi zjawiskami językowymi, w tym strukturą DP i strukturami wykazującymi zmienność kolejności słów. 

Yulia Rodina jest profesorem uniwersyteckim lingwistyki na Wydziale Języka i Kultury UiT - The Arctic University of Norway. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na akwizycji pierwszego, drugiego i trzeciego języka, jak również na wielojęzyczności i wariacji językowej. Prowadziła badania nad rosyjskim, norweskim, angielskim i bośniackim, wykorzystując techniki produkcji, rozumienia i przetwarzania. 

Natalia Mitrofanova jest wykładowczynią na Wydziale Języka i Kultury UiT, Arktycznego Uniwersytetu Norwegii. Jej zainteresowania badawcze obejmują przyswajanie pierwszego, drugiego i trzeciego języka, języki dziedzictwa kulturowego oraz przetwarzanie języka przez osoby jedno- i wielojęzyczne. W swoich badaniach Natalia wykorzystywała różne paradygmaty eksperymentalne, od oceny akceptowalności do samodzielnego czytania i eksperymentów eye-trackingowych.  

Anna Kamenetski jest stypendystką UiT - Arctic University of Norway (w Multilingualism Research Center). Jej zainteresowania badawcze obejmują semantykę czasownikową, typologię języka i wielojęzyczność. W swojej pracy wykorzystuje różne metody eksperymentalne, np. ostatnio zastosowała dane potencjałów mózgowych związanych z wydarzeniami do badania uwagi na zdarzenia ruchowe u turecko-holenderskich wczesnych osób dwujęzycznych.

pl_PLPolski
Powered by TranslatePress