Zespół w Trondheim

Koordynatorka

Roumyana Slabakova jest profesorem i kierownikiem Katedry Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie w Southampton w Wielkiej Brytanii oraz profesorem naukowym na NTNU - Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Jej zainteresowania badawcze dotyczą wielojęzycznego nabywania struktury językowej i znaczenia. Jest współredaktorką czasopisma Second Language Research oraz członkiem zagranicznym Norweskiej Akademii Nauk i Literatury. 

Post-doc

Marta Velnić ukończyła doktorat na UiT – Norweskim Uniwersytecie Arktycznym na temat struktur podwójnie przechodnich w języku chorwackim u dorosłych i dzieci. Następnie przeszła do NTNU - Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim. W ramach ADIM pracuje nad akwizycją rodzajowości w L2 angielskim i L3 norweskim przez rodzimych użytkowników języka polskiego. 

Współpracownicy

Anne Dahl jest profesorem nadzwyczajnym lingwistyki angielskiej na NTNU - Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Badania Anne dotyczą różnych aspektów akwizycji drugiego i trzeciego języka. W szczególności interesuje ją to, jak języki wpływają na siebie w wielojęzycznym umyśle, rola wieku w przyswajaniu języka oraz związek między uczeniem się implicite i explicite. 

Kjersti Faldet Listhaug jest profesorem nadzwyczajnym lingwistyki francuskiej na NTNU - Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół akwizycji drugiego i trzeciego języka. Szczególnie interesuje ją przyswajanie składni i zjawisk kolejności słów w L3 oraz przyswajanie leksyki przez osoby wielojęzyczne.

Guro Busterud jest profesorem nadzwyczajnym pracującym na Wydziale Lingwistyki i Studiów Skandynawskich na NTNU Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Interesuje się akwizycją drugiego i trzeciego języka, strukturami gramatycznymi w różnych językach (np. ruch czasownika, teoria wiązania, płeć gramatyczna, kolejność słów, skończoność), wielojęzycznością, akwizycją języka dorosłych i dzieci oraz teoriami gramatyki.

Paweł Urbanik jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Języka i Literatury NTNU - Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim. Jego badania koncentrują się na gramatyce w interakcji, dopasowaniu gestów do składni, używaniu drugiego języka w miejscu pracy oraz polsko-norweskiej gramatyce kontrastywnej. W NTNU wykłada pragmatykę i norweski jako drugi język z perspektywy typologicznej.

pl_PLPolski
Powered by TranslatePress